РБ Лайпциг се наложи с 3:1 над Хофенхайм в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Първата възможност за гол в 10-ата минута беше за гостите, пропусната от Роберт Сков, който на задна греда не успя да засече в мрежата центриране на Андрей Крамарич.

Последва пропуск на Кристоф Баумгартнер, а в 34-ата домакините откриха. Мохамед Симакан центрира, Сков отби топката, но право на крака на Клостерман, който простреля Оливер Бауман на вратата на Хофе.

Три минути преди края на първата част гостите възстановиха равенството благодарение на Озан Кабак. Защитникът засече с глава центриране на Сков. Но победата дойде за "биковете" в последните 20 минути, когато се появи на терена Емил Форшберг. Снажният швед в 70-ата минута вкара за 2:1, а 4 минути по-късно подаде на Мохамед Симакан за 3:1.

РБ Лайпциг събра 32 точки и се изравни с втория Байерн (Мюнхен). Хофенхайм е шести с 23.