РазенБалшпорт (Лайпциг) победи с 1:0 Бохум в мач от първия кръг на Бундеслигата. В герой за домакините се превърна лятното попълнение Антонио Нуса, който вкара единственото попадение в 59-ата минута.

Така новото попълнение от Брюж се разписа във втори пореден мач. 19-годишният Нуса вкара и на Рот Вайс (Есен) за Купата на Германия.

РБ Лайпциг завърши срещата с Бохум с 10 човека. Капитанът на "червените бикове" Вили Орбан беше изгонен с червен картон след грубо нарушение срещу Майрон Боаду в 85-ата минута.

До края играчите на Бохум опитаха да изравнят, но без успех и домакините се поздравиха с трите точки.

В същото време Фрайбург направи забележителен старт на сезона в Бундеслигата, като се наложи над вицешампиона от миналия сезон Щутгарт с 3:1. "Швабите" поведоха чрез Ермедин Демирович още във втората минута, но домакините стигнаха до трите точки, след като Лукас Кублер изравни преди почивката, а през втората част точни бяха още японецът Ритсу Доан и отново Кублер.