Вердер загуби у дома от Борусия (Дортмунд) с 1:2 в среща от 17-ия кръг, с който приключва първия полусезон в германската Бундеслига.

Още в самото начало Андре Шюрле (5) изведе гостите напред в резултата, а ситуацията за „бременските музиканти” се влоши в 39-ата минута, когато чешкият им вратар препъна противник извън наказателното поле и бе изгонен с директен червен картон.

В намален състав домакините все пак успяха да изравнят чрез Фин Бартелс (59), възползвал се от асистенция на Клеменс Фритц. Въпреки това вестфалци се възползваха от численото си превъзходство и стигнаха до трите точки след гол на Лукаш Пишчек (71), озовал се сам срещу вратаря Видвалд.

След успеха си Борусия излезе  на четвърта позиция с 30 точки. Вердер е 15-и с 16 точки и на три пред зоната на изпадащите.