Борусия (Дортмунд) спечели с 6:1 гостуването си на Падербон от 29-ия кръг на германското първенство.

"Жълто-черните" проспаха първото полувреме, но след почивката разбиха съперника си и го засилиха към Втора Бундеслига. Джедън Санчо вкара три гола и показа фланелка на съпричастност с убития в САЩ цветнокож арестант Джордж Флод. По едно попадение добавиха Торган Азар, Ашраф Хакими и Марсел Шмелцер.

От домакините се разписа Уве Хюнемайер.

Първото полувреме изненадващо не предложи попадения, като имаше само една по-сериозна акция за някой от двата състава.

Попаденията заваляха след 54-ата минута. Първо Азар бе точен от близка дистанция, след не особено качествена намеса на вратаря на Падерборн, оставила го сам срещу празната врата.

Три минути след това пробив на Брант приключи с извеждащ пас за Санчо, който също се разписа от непосредствена близост.

На тениската си след отбелязания гол, Санчо показа надпис, в подкрепа на починалия в САЩ Джордж Флойд.

В 72-ата минута Хюнемайер от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джан в пеналта, вкара за 1:2, но само две минути по-късно Санчо бе точен за 1:3.

Хакими и Шмелцер вкараха по веднъж топката в мрежата в последните 5 минути от редовното време, като вторият се отчете и с асистенция. Крайното 6:1 оформи Санчо, като с това и неговият хеттрик стана факт, в продължението на двубоя.

Тимът на Люсиен Фавър е втори в класирането, на седем точки от лидера Байерн. Падерборн е последен с 19 и спасението изглежда мираж.