Лидерът във Втора Бундеслига Санкт Паули елиминира носителя на трофея Борусия (Дортмунд) с 2:1 и поднесе сензация в 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия.

Етиен Аменидо (4) изведе рано домакините от Хамбург напред в резултата, а в 40-ата минута Аксел Витсел си вкара автогол.

След почивката Ерлинг Холанд (58-дузпа) намали изоставането на вестфалци, чийто натиск до края на срещата не даде желания резултат.

Така Санкт Паули се класира за 1/4-финалите в надпреварата и очаква жребия за тази фаза.

В миналия кръг изхвърча и Байерн след срамна загуба с 0:5 при визитата срещу Борусия (Мьонхенгладбах), който утре гостува на Хановер 96.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ В 1/8-ФИНАЛИТЕ ЗА КУПАТА НА ГЕРМАНИЯ:
18 януари (вторник)
Кьолн – Хамбургер 3:4 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията

0:1 Роберт Глатцел (92), 1:1 Антони Модест (120+2)

Мюнхен 1860 – Карлсруе 0:1
Марвин Ванитцек (69-дузпа)

Санкт Паули – Борусия (Дортмунд) 2:1
1:0 Етиен Аменидо (4), 2:0 Аксел Витсел (40-автогол), 2:1 Ерлинг Холанд (58-дузпа)

Бохум – Майнц 3:1
0:1 Карим Онисиво (36), 1:1 Милош Пантович (56-дузпа), 1:1 Милош Пантович (59), 3:1 Едуард Льовен (80)