Ето как прогнозираха мача представителите на Еfbet Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Новият шампион на Германия Байер Леверкузен продължи серията си без загуба от началото на сезона след 1:1 като гост на Борусия (Дортмунд).

Двубоят от 30-ия кръг на Бундеслигата стартира без сериозни опасности пред двамата вратари.

След половин час игра Джереми Фримпонг падна в наказателното поле на домакините, но след ВАР реферът прецени, че няма основание за дузпа.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Минути по-късно Алехандро Грималдо отправи бомбен удар към вратата на Борусия, но прати топката над напречната врата. Минути по-късно отново бранителят шутира опасно от фаул, но не намери целта.

Домакините показаха зъби в 42-ата минута след удар на Марсел Забицер, но Лукаш Храдецки спаси.

Байер Леверкузен можеше да поведе в 68-ата минута, но ударът на Нейтън Тела беше отбит.

Новият шампион на Германия допусна гол в 81-ата минута след изстрел от движение на Никлас Фюлкруг, пратил топката в мрежата за 1:0.

В края на срещата Виктор Бонифас от Байер беше изгонен с директен червен картон. Няколко минути по-късно играчът обаче бе върнат на терена след преглед на ситуацията с ВАР, а наказанието му - отменено.

В осмата минута от продължението Йосип Станишич спаси Байер Леверкузен от първа загуба за сезона, след като надскочи защитата на съперника и се разписа с глава за 1:1.

Байер остава начело с 80 точки, а Борусия запази петото си място с 57 точки.

В друга среща от кръга, играна днес Вердер Бремен победи Щутгарт с 2:1.