Шалке 04 победи у дома Волфсбург с минималното 1:0 и стана последният 1/2-финалист в турнира за Купата на Германия.

Гуидо Бургщалер (10) вкара единствения гол в началото на мача, който не предложи кой знае колко интересни моменти и някои от зрителите по трибуните дори се прозяваха след почивката. В 52-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Матия Настасич в наказателното поле. Такава всъщност имаше, но съдията прецени, че няма основания да посочва бялата точка.

„Вълците” владееха повече точката след попадението, но успяха да застрашат сериозно вратата на Ралф Ферман едва в 84-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле се наложи Леон Горецка да чисти топката пред голлинията.

В крайна сметка „миньорите” от Гелзенкирхен ще чакат съперника си за 1/2-финалите измежду Байерн, Байер (Леверкузен) и Айнтрахт (Франкфурт).