Шалке 04 направи 1:1 с гостуващия Хановер 96 в последната среща от 19-ия кръг в германската Бундеслига. През целия мач феновете на "миньорите" освиркваха Леон Горецка заради решението му да премине в Байерн като свободен агент след края на сезона.

„Кралскосините” поведоха с гол на новото си попълнение Марко Пяца (16). Хърватският национал се разписа след асистенция на мароканеца Амин Харит. В 27-ата минута Феликс Клаус от гостите нацели гредата. Играчите на Доменико Тедеско имаха победата в свои ръце, но я изтърваха в края на мача, когато нападателят Никлас Фюлкруг (86) изравни и оформи крайния резултат.

След равенството Шалке 04 се изкачи на третата позиция с 31 точки, колкото имат още вторият Байер (Леверкузен), четвъртия РБ Лайпциг и петият Борусия (Мьонхенгладбах). Всички те изостават на 16 точки от лидера Байерн. Хановер 96 е десети с 27 точки, с колкото са и намиращите се пред него Хофенхайм и Аугсбург.