Шалке 04 спечели убедително с 3:1 при визитата си на третодивизионния СВ Веен и го отстрани във втория кръг на турнира за Купата на Германия. Франко Ди Санто (26), Гуидо Бургщалер (30) след асистенции на Очипка и автогол на Алф Минтцел в 53-ата минута донесоха успеха на „миньорите“ от Гелзенкирхен. Давид Блаха (76) само вкара почетен гол за домакините след пас на Брайткройц.

Тимът от Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф) падна с 0:1 от Борусия (Мьонхенгладбах) в друга среща от този кръг. Торган Азар (52) бе автор на единственото попадение в полза на „жребчетата“ след извеждащ пас на бразилеца Рафаел.

Байер (Леверкузен) срази у дома друг втородивизионен тим Унион (Берлин) с 4:1 и също се класира за 1/8-финалите на турнира. Юлиан Брандт (36) вкара първия гол след пас на Адмир Мехмеди, но Денис Даубе (46) изравни за гостите от столицата на Германия. Аржентинецът Лукас Аларио (58), бразилецът Вендел (89-дузпа) и чилиецът Чарлес Арангис (90+2) пък се разписаха за убедителната победа на „аспирините“.

Лидерът в Трета лига Падерборн пък отстрани втородивизионния Бохум след домакински успех с 2:0. Головете бяха дело на Свен Михел (7) и Масих Уасей (85). Бастианс пропусна дузпа за гостите в 67-ата минута, а три минути след това неговият съотборник Гиамерах бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон.