Шалке 04 спечели с 3:1 при визитата си на изпадналия вече Хановер в среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига и пак замечта за участие в Шампионската лига.С успеха си „миньорите” се доближиха само на точка от четвъртото място, даващо право на участие в най-престижния европейски клубен турнир.

Ерик-Максим Чупо-Мотинг (11) след пас на Леон Горецка, Клаас Ян Хунтелаар (45) след асистенция на Лерой Сане и Алесандро Шьопф (80) след пас на Жоел Матип вкараха головете за „кралскосините” от Гелзенкирхен. Почетното попадение за домакините реализира Артур Собиех (21).

След загубата си Хановер остава последен с 22 точки. Шалке 04 е шести с 48 точки и само на точка от четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах) и петия Херта, който е с мач по-малко и има гостуване на Байер (Леверкузен).

В друга среща от кръга Майнц и Хамбургер завършиха 0:0 и поделиха по точка. Така Майнц е седми с 46 точки, а „червените шорти” са на 11-а позиция с 38 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!