Шалке 04 победи Херта с 2:0 на своя "Фелтинс Арена" в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига и попречи на тима от Берлин да се изкачи на третата позиция при евентуален успех в Гелзенкирхен.

Леон Горетцка удари греда в 16-ата минута, а след това отне топката за атаката при първия гол, дело на новото попълнение на „миньорите” Гуидо Бургщалер (41), разписал се след асистенция на Набил Бенталеб. След почивката Леон Горетцка (62) сам реализира второто попадение, като и за него извеждащото подаване бе на Набил Бенталеб, преотстъпен на немския тим от Тотнъм. Гостите създадоха опасности в края на срещата, но пропуски направиха Ведад Ибишевич и Петер Пекарик.

След успеха си „кралскосините” са 11-и с 25 точки. Херта е на шеста позиция с 33 точки преди останалите срещи от кръга.