Шалке 04, Вердер и Щутгарт записаха убедителни победи в мачовете си от 25-ия кръг на германската Бундеслига.

Шалке 04 срази като гост регионалния съперник Кьолн с 3:1. Клаас Ян Хунтелаар (2-дузпа) и Макс Майер (23) след пас на Хьойберг изведоха „миньорите” от Гелзенкирхен напред в резултата със сериозен аванс, а Леонардо Битенкурт (33) намали на 1:2 след подаване на Младенович. След почивката Франко Ди Санто (76) се възползва от пас на Дени Аого и вкара трети гол за „кралскосините”, които след втората си поредна победа излязоха на четвърто място във временното класиране с 41 точки. „Козлите” са 11-и с 30 точки.

Вердер разби у дома един от борещите се за оцеляване в елита тимове Хановер с 4:1. Фин Бартелс (18) и перуанецът Клаудио Писаро (26) след пас на Йозтунали реалзириаха първите два гола в срещата, а Кенан Караман (45) намали на 2:1 и даде надежди на гостите за нещо повече в тази среща. След почивката обаче Теодор Гебре Селасие (56) вкара след асистенция на Писаро и само подаде на Златко Юнузович (67), който оформи крайното 4:1. Така „бременските музиканти” събраха 27 точки, които им отреждат 13-о място в подреждането. Хановер остава на дъното със 17 точки.

Щутгарт размаза пък на свой терен Хофенхайм с 5:1. Георг Нидермайер (5) вкара ранен гол и обезкуражи гостите, а Лукас Руп (42) удвои преднината на швабите след асистенция на Артьом Кравец. След почивката отново Нидермайер (51), асистиралият му Филип Костич (78) след пас на Дие и Тобиас Вернер (83) след подаване на Швааб довършиха „червените”. Така Щутгарт събра 31 точки и заема десета позиция. Хофенхайм остава предпоследен с 21 точки.

Айнтрахт (Франкфурт) и Инголщат пък поделиха точките след 1:1. Мориц Хартман (8-дузпа) изведе гостите от града на Ауди напред в резултата, а след почивката Марко Рус (69) след пас на Фабиан донесе точката на „орлите”. След равенството Айнтрахт е 16-и с 24 точки, а Инголщат заема девето място с 32 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!