Шалке 04 разби Волфсбург за успеха с 4:1 в мач от 28 кръг на Бундеслигата. Гуидо Бургщалер вкара два гола за победата.

Той откри резултата в още в шестата минута след пас на Макс Майер. Леон Горецка удвои в 23-ата минута с удар от точката на дузпата. Даниел Калиджури покачи на 3:0 малко след почивката след асистенция на Ерик-Максим Чупо-Мотинг. Бургщалер вкара втория си гол в мача в 77-ата минута, а две по-късно Марио Гомес беше точен от дузпа за „вълците“.

Така „кралскосините“ събраха актив от 37 точки и излязоха на десето място в класирането. Волфсбург е 14-и с 30 точки.

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 3:2 гостуването си на Кьолн. Яник Вестергард даде аванс на „жребците“ в 13-ата минута, но само пет минути по-късно Кристиан Клеменс изравни. Ибрахима Траоре възстанови преднината на гостите в 58-ата минута, а три минути след това Антони Модест вкара за 2:2. Ларс Щиндъл донесе победата на Борусия в 80-ата минута.

С този успех тимът от Мьонхенгладбах вече има 39 точки и излезе на осмо място в класирането, като изостава само на точка от шестия Кьолн, който заема едно от местата, даващи право на участие в Лига Европа.