Шалке 04 излъга у дома Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0 в последен мач от 15-ия кръг на германската Бундеслига и задмина Байерн на четвъртата позиция във временното класиране.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от създадените положения за гол, а след почивката Бенито Раман (53) вкара победния гол за „миньорите“ след асистенция на Харит.

В 66-ата минута вратарят Александър Нюбел бе изгонен с директен червен картон и „кралскосините“ от Гелзенкирхен доиграха мача в намален състав. „Орлите“ натиснаха сериозно съперника, но Бас Дост и компания така и не намериха верния път към гола.

След успеха си Шалке 04 се изкачи на четвърто място с 28 точки и една повече от шампиона Байерн. Айнтрахт остава 12-и в таблицата с 18 точки.