Шалке записа трудна победа като гост на Майнц с 1:0 и се утвърди на второ място във временното класиране на Бундеслигата. Двубоят бе първи от 26-и кръг на германското първенство, а успехът на "кралскосините" дойде благодарение на попадението на Даниел Калигури.

След нулево първо полувреме и без чисти голови положения и пред двете врати, двата тима се впуснаха в атаки през втората част.

Шалке стигна до гол в 56-ата минута, когато Даниел Калигури се справи с опонентите си и с хубав удар прати топката в незащитения на вратаря ъгъл, за да изведе тима си напред в резултата.

Домакините от Майнц опитаха да изравнят, но пропиляха няколко възможности и не можаха да вземат дори точка.

Шалке събра 46 точки и се утвърди на второто място в класирането, но е с мач повече от Борусия Дортмунд и Айнтрахт, които имат по 42 точки. Майнц 05 е в зоната на изпадащите с актив от 25 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!