Щутгарт надви без проблеми у дома Унион Берлин с 2:0 в първи мач от 25-ия кръг на германската Бундеслигата.

Домакините поведоха в 19-ата минута с много красив гол. Атакан Каразор намери с прецизно извеждащо подаване Серу Гираси, който от границата на наказателното поле се разписа за 1:0.

След почивката в 65-ата минута Крис Фюрих намери топката с невероятна сила и плътност от около 15 метра, насочи я към горния ляв ъгъл и покачи на 2:0. Четири минути по-късно интригата в срещата тотално приключи, след като Унион Берлин остана с човек по-малко. Андраш Шафер си изкара глупав директен червен картон, с който остави отбора си с 10 души.

След успеха Щутгарт събра 53 точки на третото място във временното класиране и е само на една зад Байерн, който е с мач по-малко. "Железните" от столицата Берлин са 14-и с 25 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!