Щутгарт спечели с 3:2 гостуването си на Волфсбург от 24-ия кръг на германската Бундеслига и се доближи на 4 точки до втория Байерн. Два гола за успеха вкара Серу Гираси, а едно добави Йоша Вагноман. „Вълците“ оказаха сериозна съпротива и не бяха далеч от точката. Попаденията на Йоаким Мееле и Лукас Нмека държаха интригата жива до самия край.

Гостите поведоха четвърт час след първия съдийски сигнал. Гираси беше изпуснат от противниковата защита и с глава от близко разстояние порази целта.

Пет минути след почивката Волфсбург възстанови равенството. Ловро Майер изведе Мееле. Датчанинът овладя в наказателното поле и от чиста позиция порази целта. Останаха съмнения за засада, но системата ВАР не откри нищо нередно.

В 54-тата минута Щутгарт си върна водачеството. Серу Гираси отново бе неудържим. Звездата на гостите удвои головата си сметка. Секунди по-късно Вагноман също се разписа. Отново имаше съмнения за засада и този път ВАР не зачете гола.

Все пак в 77-ата минута Щутгарт вкара за 1:3. Със страхотно отиграване Джейми Левелинг освободи пространство за Вагноман, който веднага шутира. Коен Кастеелс беше хванат неподготвен и нямаше шанс за намеса. Пет минути преди края на редовното време домакините върнаха интригата с пълна сила, намалявайки изоставането си. Лукас Нмека се ориентира бързо в наказателното поле на Щутгарт и порази целта. До края обаче гостите запазиха резултата непроменен и се поздравиха с трите точки.

След победата Щутгарт остава на третото място в класирането с актив от 50 точки и се доближи на 4 до втория Байерн, докато Волфсбург е 13-и с 25 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!