Щутгарт продължава да се отдалечава от опасната зона на класирането, след като в мач от 24 кръг на Бундеслигата се наложи с 1:0 над Айнтрахт (Франкфурт).

Единственото попадение в мача беше дело на Ерик Томи в 13-ата минута. Така швабите не позволиха на „орлите“ да излязат на второ място в класирането. Айнтрахт е трети с 39 точки, на една зад Борусия (Дортмунд). Щутгарт е на 12-а позиция с 30 точки.

Борусия (Мьонхенгладбах) спря серията си от четири поредни загуби, след като се наложи с 1:0 като гост на Хановер. Кристоф Крамер вкара единствения гол в 72-ата минута. Така „жребчетата“ събраха 34 точки и излязоха на седмо място.

Хановер е девети с 32 точки. Той беше изместен и от Хофенхайм, който направи 1:1 като домакин на Фрайбург. Андрей Крамарич даде аванс на тима на Юлиан Нагелсман в 57-ата минута, но девет минути по-късно Нилс Петерсен изравни от дузпа. Така Хофенхайм събра 32 точки. Фрайбург е 13-и с 29 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!