Щутгарт удари по шампионските амбиции на Борусия (Дортмунд), побеждавайки го с 1:0 на своя „Мерцедес-Бенц Арена” в първата среща от 12-ия кръг в германската Бундеслига. Гостите бяха без звездата си Пиер-Емерик Обамеянг, който бе наказан от ръководството заради “дисциплинарни причини”.

Конгоанският нападател Чадрак Аколо (5) изведе швабите рано напред в резултата. „Жълто-черните” все пак успяха да изравнят в последните секунди на първата част чрез халфа Максимилиан Филип (45+3), който направи добавка след изпусната от Андре Шюрле дузпа.

Малко след почивката хърватинът Йосип Брекало (51) отново даде преднина на домакините след подаване на Беркай Йозкан. До края на мача играчите на холандеца Петер Бос опитаха всичко по силите си да стигнат поне до точката, но си тръгнаха с празни ръце.

Щутгарт все още няма загуба у дома от началото на сезона (5 победи и едно реми) и заема 11-а позиция с 16 точки. Борусия (Дортмунд) е на трето място с 20 точки преди останалите срещи от кръга.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!