Отборите на Волфсбург и Херта направиха голов спектакъл и след 3:3 в последната среща от 11-ия кръг на германската Бундеслига си разделиха по точка.

Босненският нападател Ведад Ибишевич (1) даде ранна преднина на „старата дама” от Берлин, възползвайки се от пас на Валентино Лазаро. В 20-ата минута Марио Гомес пропусна дузпа, пращайки топката в гредата. Юнус Мали (41) изравни с глава след пас на Дивок Ориги, а малко преди почивката Марио Гомес (44) направи пълния обрат за вълците след асистенция на Дидави. Топката се удраи и в двете греди, след което влезе във вратата. Това бе първи гол за Марио Гомес от началото на сезона.

В началото на втората част холандецът Карим Рекик (53) изравни с глава след центриране на Платенхард. Дивок Ориги (60) даде нов аванс за „вълците” след подаване на Робин Кнохе, но Дейви Зелке (83) все пак донесе точката за берлинчани.

След равенството Волфсбург е 14-и с 11 точки, а Херта запазва 11-ата си позиция с 14 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!