Санкт Паули победи Холщайн Кийл с 4:3 в пряка битка за върха на германската Втора Бундеслига.

Гостите взеха аванс от три чисти попадения още до почивката след головете на Оладапо Афолаян в 10-ата и 36-ата минута, а между тях се разписа и Марсел Хартел в 34-ата минута. Домакините върнаха един гол в 53-ата чрез Шуто Мачино, преди Конър Меткалф да върне преднината от три попадения за Санкт Паули само четири минути след това.

Йошуа Меес отново намали изоставането на Холщайн в 65-ата, а Александър Бернхардсон върна интригата с трети гол за домакините осем минути преди края на редовното време – 3:4.

В 89-ата минута Холщайн пропусна да прати трибуните в екстаз, след като именно Бернхардсон стреля над напречната греда от чудесна позиция.

В добавеното време на двубоя пък гостите нямаха късмет на два пъти да приключат двубоя, след като Карло Букалфа и Марсел Хартел нацелиха гредите със своите удари.

Санкт Паули запази първата си позиция, като събра 48 точки и вече има преднина от шест именно пред Холщайн Кийл, който е втори.

Първите два тима във второто ниво на германския футбол печелят директна промоция за Първа Бундеслига. Трети към момента е Хамбургер с 38 точки, но и мач по-малко от лидерите.