Херта загуби тежко у дома от РБ Лайпциг с 1:6 в последния мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига. В 62-ата минута Марк Кемпф бе изгонен с директен червен картон и домакините завършиха срещата в намален състав.

Бенямин Хенрикс (20) реализира единствения гол за първата част, давайки аванс на гостите, но малко след почивката Стеван Йоветич (48) изравни след асистенция на Сантиаго Аскасибар.

От тук до края на мача „червените бикове“ се развихриха и отвяха „старата дама“. Кристофер Нкунку (64-дузпа, 64) вкара бързи два гола, а по един добавиха Дани Олмо (74), Амаду Хайдара (81) и Юсуф Поулсен (88) за крайното 6:1 в полза на гостите.

След успеха си РБ Лайпциг се изкачи на четвърта позиция с 37 точки и по-добра голова разлика от Хофенхайм и Фрайбург. Херта заема 15-о място с 23 точки.