Един от съперниците на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Байер (Леверкузен) записа впечатляваща победа с 6:2 при визитата си на Вердер в последната среща от деветия кръг на германската Бундеслига.

Кевин Фоланд (8) рано изведе „аспирините“ напред в резултата, а Юлиан Брандт (38) и записалият аистенция Карим Белараби (45) направиха разликата класическа до почивката.

През втората част домакините от Бремен набързо върнаха два гола чрез ветерана Клаудио Писаро (60) и Юя Осако (62). Перуанецът Писаро се разписва в немския елит на 40-годишна възраст.

Кай Хаверц (67) се разписа за 2:4 след пас на Фоланд, а след това в 72-ата минута и 77-ата минута Себастиан Лангкамп си вкара два автогола и оформи крайния резултат.

След успеха си Леверкузен е 12-и с 11 точки. Вердер прекъсна серия от 17 домакинства без загуба (9/8/0) и остава четвърти със 17 точки.