Един от съперниците на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Хофенхайм загуби домакинството си срещу Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:3 в десетия кръг на германската Бундеслига. Карем Демирбай (25) даде преднина на домакините и те я задържаха дълго време. След почивката Торган Азар (61), Матиас Гинтер (79) след асистенции на Грифо и Яник Вестергаард (82) след пас на Елведи донесоха трите точки за „жребчетата”, които вече са шести в класирането със 17 точки. Хофенхайм отстъпи на седма позиция с 16 точки.

В същото време Херта надви у дома Хамбургер с 2:1. Головете за „старата дама” от Берлин вкараха Никлас Щарк (17) и Карим Рекик (49) след подавания на Платенхардт и Мичел Вайзер. Ян-Фите Арп (73) след извеждащ пад на Пападопулос вкара попадението за „червените шорти”, които са на 16-о място със 7 точки. Херта е на десета позиция с 13 точки.

Шалке 04 и Волфсбург пък завършиха 1:1 на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен. Набил Бенталеб (43-дузпа) изведе „миньорите” напред в резултата, а в добавеното време Дивок Ориги (90+3) донесе точката за „вълците” след пас на Марио Гомес, който пропусна дузпа в 60-ата минута. След равенството „кралскосините” са  пети със 17 точки, а Волфсбург е на 13-а позиция с 10 точки.

Байер (Леверкузен) обърна у дома опашкаря Кьолн с 2:1. С гол на Серу Гираси (23) след пас на Сьоренсен „козлите” поведоха през първата част. „Аспирините” обаче обърнаха нещата с попадения на ямаеца Леон Бейли (54) и Свен Бендер (73) след подавания на Кевин Фоланд и Жонатан Та. С този успех Леверкузен събра 15 точки и заема осмо място. Кьолн остава на дъното с 2 точки в актива си.