РазенБалшпорт Лайпциг победи драматично с 2:1 при визитата си на Аугсбург след продължения и стана вторият полуфиналист в турнира за Купата на Германия. В редовното време резултатът бе 1:1.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си, а след почивката Тимо Вернер (74) изведе гостите напред в резултат след пас на Хайдара. „Червените бикове“ вече се виждаха в следващата фаза, когато Алфред Финбогасон (90+4) изравни в последните секунди след подаване на Рихтер и прати мача в продължения.

Феновете вече очакваха дузпите, когато в добавеното време на второто продължение гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар след намесата на ВАР и Марсел Халстенберг (120+1-дузпа) ги класира за полуфиналите.

По-рано към следващата фаза продължи и втородивизионният Хамбургер след 2:0 при гостуването му на друг тим от Втора Бундеслига Падерборн.