Страхотно шоу с осем гола в Бундеслигата ВИДЕО

„Вълците“ ликуваха в първия мач от деветия кръг

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Волфсбург срази у дома Вердер с 5:3 в първия мач от деветия кръг на германската Бундеслига.

Леонардо Битенкурт (13) даде аванс на гостите и начало на страхотния голов спектакъл. Риди Баку (22) и Джон Бруукс (25) направиха пълен обрат в рамките на три минути, а Кевин Мьовалд (45) възстанови равенството. Все пак „вълците“ се оттеглиха на почивка с преднина след гола на Воут Вегтхорст (37).

Малко след почивката в 47-ата минута Джон Бруукс си вкара автогол за 3:3, но с попадения на Воут Вегхорст (76) и Бартош Биалек (90+5) домакините грабнаха трите точки.

След успеха си Волфсбург излезе на пета позиция със 17 точки. Вердер е 12-и с 11 точки.