РБ Лайпциг спечели с 2:0 при визитата на преследвача си преди началото на четвъртия кръг кръг Аугсбург и остана начело във временното класиране на германската Бундеслига.

Този мач бе първи от над 10 години насам, в който един срещу друг се изправят лидер срещу преследвач в немския елит без участието на Байерн или Дортмунд.

Привлеченият от Манчестър Сити Анхелиньо (45) вкара единствения гол за първата част, а след почивката се разписа и Юсуф Поулсен (66), като асистенциите и за двете попадения бяха на Даниел Олмо.

След успеха си „червените бикове“ остават лидери с 10 точки. Аугсбург се свлече на петата позиция със 7 точки.

По същото време Борусия (Дортмунд) победи с 1:0 при гостуването си на Хофенхайм. Голът в тази среща реализира Марко Ройс (76) след подаване на Ерлинг Холанд. Така вестфалци събраха 9 точки и се изкачиха на второто място. Хофенхайм е осми с 6 точки преди оставащите срещи от кръга.