Фрайбург победи Унион Берлин с 4:1 у дома в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата и ненесе нова тежка загуба на съперника след 0:5 от Байер Леверкузен преди седмица.

Винченцо Грифо откри от дузпа в четвъртата минута (1:0), след което се разписа се  веднъж в шестата, а третото му попадение падна от 11-метров наказателен удар в 20-ата.

При нарушението за втората дузпа Диого Лейте получи червен картон и столичани останаха с човек по-малко.

В деветата минута при 2:0 Робин Кнохе пропусна дузпа за гостите. В края на първото полувреме пък Михаел Грегорич увеличи преднината на Фрайбург на четири гола (4:0).

След почивката домакините намалиха темпото, а Унион върна един гол пет минути преди края, когато Свен Михел се разписа от дузпа (4:1).

Фрайбург е в серия от 10 поредни мача без загуба като домакин и заема второто място в таблицата с 30 точки. Унион Берлин пък е на пета позиция с 27.