Унион срази Херта с 2:0 в дербито на Берлин от 12-ия кръг на германската Бундеслига. В герои за тима на Урс Фишер на стадион "Старото лесничейство" се превърнаха Тайво Авоний (9) и Кристофър Тримел (30) още през първата част.

В първата минута на продължението на първата част Петер Пекарик игра с глава от трудна позиция и топката се оплете в мрежата на Унион, но след преразглеждане на ситуацията от ВАР съдията Феликс Брих отсъди удар от вратата заради засада.

След почивката футболистите на "старата дама" продължиха да търсят гола, но не успяха да стигнат до такъв. В последната минута на редовното време Шералдо Бекер проби в наказателното поле на гостите и шутира, но топката се удари в напречната греда.

С победата си Унион излезе на пета позиция с 20 точки, докато тимът на Пал Дардай е 13-и с 13 точки в актива си.