Вердер (Бремен) и Илия Груев - младши победиха Ян Регенсбург с 2:0 в мач от последния кръг на Втора Бундеслига и се класираха за елитната Бундеслига. Хамбургер пък ще играе бараж за влизане.

Българският футболист стартира мача от резервната скамейка и се появи в игра в последната минута от редовното време на мястото на Кристиан Грос.

Още в самото начало домакините реализираха чрез Мичел Вайзер, но попадението не беше зачетено заради засада. Головете за ключовия успех на „бременските музиканти“ вкараха Никлас Фюлкруг в 10-ата минута и  Марвин Дукш в 51-вата минута.

След успеха Вердер в втори с 63 точки, на 3 пред Хамбургер и със сигурност влиза директно в елита на Германия. Лидер във Втора Бундеслига е Шалке 04 с 65 точки.