Вердер и Байер (Леверкузен) се класираха за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия.

Вердер елиминира у дома Фрайбург с 3:2. Тимът от Бремен поведе с гол на Ишак Белфодил (3), а Флориан Кайнц (20) удвои аванса, като асистенциите и за двете попадения бяха на Гондорф. Нилс Петерсен (28-дузпа) намали още преди почивката, но през втората част Филип Баргфреде (69) върна преднината от два гола  на „бременските музиканти”. Малко преди края французинът Йорик Раве (86) оформи крайния резултат с нов гол за брайзгауци, които напускат надпреварата.

В същото време Борусия (Мьонхенгладбах) загуби от гостуващия Байер (Леверкузен) с минималното 0:1. Победният гол за „аспирините” реализира ямаецът Леон Бейли (70) след асистенция на Кевин Фоланд.