Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) записаха победи в 29-ия кръг на германската Бундеслига, а борещият се за оцеляването си в елита Кьолн направи реми у дома с Майнц 05.

Волфсбург победи с 2:0 при визитата си на Фрайбург след две попадения на Даниел Дидави (2, 83). Така „вълците” събраха 29 точки и остават 15-и във временното класиране. Брайзгауци са точно пред тях на 14-а позиция с 30 точки.

Борусия (Мьонхенгладбах) обърна у дома Херта с 2:1. Саломон Калу (40) изведе „старата дама” от Берлин напред в резултата. След почивката обаче в рамките на четири минути Торган Азар (75, 79-дузпа) направи пълен обрат. Така „жребчетата” излязоха на осма позиция с 40 точки. Херта е на десето място с 36 точки.

Кьолн завърши 1:1 у дома срещу прекия си конкурент в битката за оцеляване Майнц 05. Йонах Хектор (7) рано даде аванс на „козлите” след пас на Битенкурт. Малко след началото на втората част аржентинецът Пабло де Бласис (50) възстанови равенството след подаване на Джулио Донати и донесе точката за „червените”. След равенството Кьолн остава предпоследен с 21 точки и на 6 зад Майнц 05, който е на 16-ата позиция, даваща допълнителен шанс за запазване на мястото в елита чрез бараж срещу третия в крайното класиране на Втора Бундеслига.