Волфсбург завърши 0:0 у дома с Аугсбург в първа среща от 30-ия кръг на германската Бундеслига и пропусна шанс да се отдалечи от опасната зона. „Вълците” от три мача не са допускали гол, което е клубен рекорд. В същото време Аугсбург чака победа вече от четири кръга – 2 равенства и 2 загуби.

При проливния дъжд домакините имаха инициативата и имаха повече удари към противниковата врата. В 54-ата минута Моравек от гостите бе изгонен след втори жълт и червен картон. Това не помогна особено на „вълците”, които можеха и да инкасират гол в 65-ата минута, когато резервата Кордова от гостите нацели напречната греда. Минута по-късно и Яекел от домакините уцели греда. В 86-ата минута и Удуокай от „вълците” бе изгонен, получавайки втори жълт и червен картон.

След 15-ото си равенство за сезона Волфсбург е 14-и с 30 точки и на три пред 16-ия Майнц 05, който е с мач по-малко. Аугсбург е на десета позиция с 37 точки преди останалите срещи от кръга.