Отборът на Волфсбург записа нова загуба след 0:3 срещу Реал и отпадането от Шампионската лига преди дни. Този път "вълците" паднаха в Бундеслигата с 2:3 от изпадащия Вердер и дадоха надежда за спасение на "бременските музиканти".

Клаудио Писаро изведе Волфсбург напред с рекордния си 102-и гол (183 мача) в Бундеслигата, с което се превърна в най-резултатния играч в турнира. До края на полувремето Волфсбург успя да изравни с попадение на Джошуа Гилавоги, но през втората част получи нови два гола, дело на Бартелс и Ятабаре. Бас Дост намали за крайното 2:3 в 86-ата минута, но за повече нямаше време.

Волфсбург остава на осма позиция, докато Вердер е само на 2 точки от спасение и оставане в елита в следващите 4 кръга.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!