Борусия (Дортмунд) записа минимална победа с 1:0 при домакинството си на Херта (Берлин) в мач от 30-ия кръг в Бундеслигата. Единственото попадение отбеляза Емре Джан в 57-ата минута.

По този начин "жълто-черните" прекъснаха серията на столичани от шест срещи без поражение, четири от които бяха след паузата в първенството заради пандемията с COVID-19.

На загрявката играчите на Борусия излязоха с черни фланелки с надписи в подкрепа на протестите в САЩ срещу расизма. Преди първия съдийски сигнал пък двата отбора, треньорските щабове и съдийската бригада коленичиха за минута мълчание по същия повод. Припомняме, че вълната от недоволство срещу расовото неравенство в Щатите се надигна след смъртта на тъмнокожия арестант Джордж Флойд.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 30 КРЪГ

5 юни (петък), 21:30 часа
Фрайбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0
1:0 Нилс Петерсен (58)

6 юни (събота), 16:30 часа
Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен) 2:4
1:0 Лукас Аларио (9), 1:1 Кингсли Коман (28), 1:2 Леон Горетцка (42), 1:3 Серж Гнабри (45+1), 1:4 Роберт Левандовски (65), 2:4 Флориан Виртц (89)

РазенБалшпорт (Лайпциг) - Падерборн 1:1
1:0 Патрик Шик (27), 1:1 Кристиан Щродиек (90)

Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 05 0:2
0:1 Муса Ниаките (43), 0:2 Пиер Кунде (77)

Фортуна (Дюселдорф) - Хофенхайм 2:2
1:0 Роувен Хенингс (5), 1:1 Мунас Дабур (16), 1:2 Стивен Цубер (61), 2:2 Роувен Хенингс (76-дузпа)

6 юни (събота), 19:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Херта 1:0
1:0 Емре Джан (57)

7 юни (неделя), 14:30 часа