Лидерът РазенБалшпорт Лайпциг обърна у дома Аугсбург с 3:1 в мач от 17-ия кръг и финишира като есенен първенец в германската Бундеслига. Флориан Нидерлехнер (8) даде аванс на гостите, но Конрад Лаймер (68), Патрик Шик (79) и Юсуф Поулсен (89) направиха обрата пълен и донесоха успеха за „червените бикове“, които са на върха с 37 точки. Аугсбург е десети с 23 точки.

Байер (Леверкузен) спечели с 1:0 при визитата си на Майнц 05 след гол в последните седкунди на Лукас Аларио (90+3) след пас на Кевин Фоланд. Вендел бе изгонен с втори жълт и червен картон в 71-ата минута и гостите завършиха мача в намален състав. Така Леверкузен излезе шести с 28 точки и са на 2 зад четвъртия Борусия (Дортмунд). „Червените“ са 14-и с 18 точки.

Шалке 04 се спаси у дома и завърши 2:2 с Фрайбург. Суат Сердар (26) даде аванс на „миньорите“, а Нилс Петерсен (54-дузпа) и Винченцо Грифо (67-дузпа) обърнаха резултата. В края Ахмед Кутучу (80) донесе точката на „кралскосините“, които са пети с 30 точки и се изравниха по този показател с четвъртия Борусия (Дортмунд). Фрайбург е осми с 26 точки.

Кьолн излъга у дома Вердер с 1:0 и дръпна пред него на 15-ата позиция с актив от 17 точки. Джон Кордоба (39) вкара гола за „козлите“ след пас на Дрекслер. Тимът от Бремен е 16-и с 14 точки.