Байер (Леверкузен) е първият финалист в турнира за Купата на Германия. „Аспирините“ спечелиха убедително с 3:0 при визитата си на изненадата в надпреварата този сезон от четвърта дивизия Саарбрюкен и очакват на финала победителя от Байерн и Айнтрахт (Франкфурт).

Леверкузен е печелил трофея само веднъж - през 1993 година, а има и два загубени финала през 2002 и 2009 година. Саарбрюкен участва за четвърти път на полуфинал в турнира, но никога не е достигал до спор за трофея.

Домакините не бяха играли официален мач 94 дни, след като сезонът в Регионалната лига беше прекратен заради пандемията. Разликата в класите обаче бе огромна и гостите тотално доминираха, а головете за тях реализираха Муса Диаби (11), Лукас Аларио (19) и Карим Белараби (58). С две асистенции пък се отличи Карем Демирбай.