Борусия (Мьонхенгладбах) размаза петодивизионния Оберахерн с 9:1 в първия кръг на турнира за Купата на Германия и се класира за 1/16-финалите.

Маркус Тюрам (2, 22, 36) даде начало на головия празник и записа хеттрик, а до края на първата част се разписаха още Йонас Хофман (37, 45+3) и Рами Бенсебайни (45).

След почивката Ларс Щиндъл (47) и Джоузеф Скали (59) направиха резултата 8:0 за гостите, а Нико Хубер (61) намали с почетния гол за домакините. Флориан Нойхаус (78) оформи крайното 9:1 в полза на "жребчетата".

В друга среща от 1/32-финалите Шалке 04 разби с 5:0 като гост четвъртодивизионния Бремер. "Кралскосините" решиха всичко в мача още през първата част, когато вкараха четири гола.

Още в 3-ата минута Родриго Салазар откри резултата, а две по-късно Зебастиан Полтер изпусна дузпа. В 12-ата минута Доминик Дрекслер беше точен за 0:2, а в 33-ата минута отново той направи резултата класически.

Кмец си вкара автогол шест минути по-късно за 0:4. През втората част тимът от Гелзенкирхен свали оборотите и стигна само до един гол. В 83-ата минута Марчин Камински оформи крайното 0:5.