Борусия (Мьонхенгладбах) излъга у дома Борусия (Дортмунд) с 1:0 в мач от шестия кръг на германската Бундеслига.

Единственото попадение в мача дойде с доза късмет и бе дело на Денис Закария (38) след избита от Рафаел Герейро топка от наказателното поле. Халфът комбинира с Матиас Гинтер, нахлу през центъра и шутира, а топката се отби в защитник на Дортмунд, но с голяма доза късмет се върна до швейцареца и този път той я прати в мрежата на Грегор Кобел. Две минути след това гостите останаха в намален състав, след като Махмуд Дахуд бе изгонен с втори жълт и червен картон за репликиране на съдията.

С човек повече на терена, „жребчетата“ продължиха да натискат, а звездата на гостите Ерлинг Холанд бе пазен зорко от защитниците на домакините. „Жълто-черните“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар малко преди края, но Торган Азар прати топката в стената.

С победата „жребчетата“ се изкачиха до 11-а позиция със 7 точки от 6 мача. Дортмунд пропусна шанса да излезе втори и остава на четвърто място с 12 точки.