Борусия (Мьонхенгладбах) разби Херта с 5:0 в мач от 28 кръг на Бундеслигата и завърза битката за третото място в класирането. Берлинчани в момента да трети, но имат три точки аванс пред „жребците“ и Байер (Леверкузен), както и четири пред Майнц и Шалке 04.

Торган Азар, братът на играча на Челси Еден Азар, откри резултата в 15-ата минута, когато на празна врата получи топката от Махмуд Дахуд след грешка на вратаря Руне Ярстейн. Андре Хан удвои в 60-ата минута.

Патрик Херман се разписа в 76-ата минута, а четири минути след това Азар реализира втория си гол в мача. Ибрахима Траоре оформи крайния резултат в 85-ата минута, след като само две минути преди това се беше появил в игра на мястото на Торган Азар.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!