Няколко зрелищни сблъсъка се получиха събота следобед от срещите в 11-ия кръг на германската Бундеслига.

РазенБалшпорт Лайпциг спечели с 4:2 при визитата си на Херта и се доближи само на точка от лидера Борусия (Мьонхенгладбах), който утре приема Вердер. Мителщедт (32) изведе домакините напред в резултата, но след това нещата придобиха кошмарни измерения за тях. Тимо Вернер (38-дузпа) изравни, а Марсел Забитцер (45+1) направи обрата пълен още преди почивката. В края на мача се разрази голово шоу. Кевин Кампъл (86) и пак Тимо Вернер (90+1) бяха точни за гостите, а Дейви Зелке (90+2) оформи крайния резултат. Така РБ Лайпциг е втори с 21 точки. Херта е на 12-а позиция с 11 точки.

Дебютантът този сезон Унион (Берлин) продължава със силните си изяви и победи с 3:2 при гостуването си на Майнц 05. Брозински си вкара автогол след 30 минути игра, а Андерсон (45+3, 51) добави още две попадения във вратата на домакините. Те върнаха два гола в края на мача чрез Онисиво (81) и грешникът Брозинки (90+4), но нямаха сили и време да търсят точката. След успеха си столичани са 11-и с 13 точки. Майнц 05 затъна до 16-о място с 9 точки.

Шалке 04 и регионалният съперник Фортуна (Дюселдорф) пък направиха зрелищно реми 3:3. Домакините от Гелзенкирхен на три пъти повеждаха с голове на Галиджури (33), Кабак (67) и Сердар (79), но Фортуна изравняваше чрез Хенингс (62-дузпа, 74, 85), записал хеттрик и донесъл точката на тима от Дюселдорф. След ремито „миньорите“ са пети с 19 точки, а Фортуна заема 14-а позиция с 11 точки.

Опашкарят Падерборн отстъпи на Аугсбург с 0:1 на свой терен с най-ниско резултатния двубой този следобед. Филип Макс (41) реализира единствения гол за тима от Бавария, който е 15-и с 10 точки. Падерборн остава на дъното с 4 точки.