Втородивизионният Айнтрахт (Брауншвайг) победи елитния Херта с 5:4 в истинско зрелище и прескочи първия кръг на турнира за Купата на Германия.

„Лъвовете“ през цялото време имаха инициативата и заслужено продължават в следващата фаза. Те поведоха с комфортен аванс след попадение на Кобилански (2) и автогол в 17-ата минута на Мителщедт. Херта обаче изравни чрез Лукебакио (23) и Матеус Куня (29).

Кобилански (44) първо пропусна дузпа, но с добавка отново изведе домакините напред още преди почивката, а Пекарик (65) вкара за 3:3. Скоро след това Кобилански (67) записа хеттрик, а Абдулахи (73) направи резултата 5:3. Лукебакио (83) пък оформи крайното 5:4.

В другия петъчен мач от първия кръг Майнц 05 спечели убедително с 5:1 при визитата си на четвъртодивизионния Хавелзе и продължава напред. Плуме (17) даде аванс на домакините, но Матета (57, 79, 90) реализира хеттрик, а Салай (77) и Куайсон (86) вкараха другите два гола за гостите.