Борусия (Мьонхенгладбах) срази у дома регионалния съперник Борусия (Дортмунд) в зрелищна първа среща от 18-ия кръг на германската Бундеслига и го задмина на четвъртата позиция във временното класиране. "Жребчетата" прекъснаха и ужасната си серия от 12 поредни загуби от вестфалци във всички турнири, 11 от които за първенство.

Нико Елведи (11) даде начало на головата фиеста след асистенция на Йонас Хофман, а до 32-ата минута бяха реализирани общо четири попадения. „Жълто-черните“ не само изравниха, но направиха пълен обрат с два гола на норвежкия си голмайстор Ерлинг Холанд (22, 28), който се разписа след подавания на Джейдън Санчо. Скоро след това обаче Нико Елведи (32) също вкара втори гол в мача и изравни за 2:2.

След почивката „жребчетата“ поведоха с попадение на алжиреца Рами Бенсебайни (49) след пас на Флориан Нойхаус. Вестфалци не сполучиха в опитите си за ново изравняване, а Маркус Тюрам (78) окончателно ги обезвери, оформяйки и крайния резултат.

С успеха си Мьонхенгладбах събра 31 точки и измести Дортмунд от четвъртата позиция, като вече имат и две точки аванс пред съперника.