Херта и Шалке 04 направиха зрелищно реми 2:2 на „Олимпиащадион“ в Берлин за старт на 19-ия кръг на германската Бунделсига.

Всички попадения паднаха през първата част, като „миньорите“ от Гелзенкирхен повеждаха на два пъти в резултата, но „старата дама“ изравняваше.

Йевхен Коноплянка (17) изведе „кралскосините“ напред в резултата след пас на Стамбули и дълго време те удържаха аванса си. Марко Груич (49) изравни след асистенция на Онджей Дуда, а в края на полувремето съперниците си размениха по още един гол.

Нападателят Марк Ут (44) върна аванса на гостите след подаване на Очипка, но в последните секунди на първата част Ведад Ибишевич (45+4) възстанови равенството, възползвайки се от пас на Дейви Зелке.

През втората част съперниците не успяха да превърнат в гол някое от положенията си и в крайна сметка поделиха по точка.

След равенството Херта остава седми с 28 точки, а Шалке 04 е 12-и с 22 точки преди останалите срещи от кръга.