Интер направи сензационен обрат у дома и навакса цели 3 гола пасив срещу Тотнъм, но в крайна сметка победата с 4:1 след продължения се оказа недостатъчна за италианския гранд да продължи напред. В крайна сметка „шпорите” се класираха за 1/4-финалите на Лига Европа с общ резултат 4:4 и повече отбелязани голове на чужд терен. Точни за "нерадзурите" бяха Антонио Касано (20), Родриго Паласио (52) и Рикардо Алварес (110). Уилям Галас си вката автогол в 75-ата минута, а неговият съотборник Емануел Адебайор (96) реализира решаващото попадение за "шпорите".

В редовното време „нерадзурите” спечелиха с 3:0 и след като бяха загубили със същия резултат в първия мач се стигна до продължения. В тях „шпорите” се добраха до така желаното попадение, което в крайна сметка ги класира за следващата фаза. Тотнъм бе без звездата си Гарет Бейл, който изтърпяваше наказание заради натрупани картони.

Срещата на „Сан Сиро” започна с домакински натиск и в 20-ата минута Интер поведе, след като Родриго Паласио центрира, а Антонио Касано вкара с глава за 1:0. Пет минути по-късно Паласио бе изведен от Касано очи в очи с Брад Фридел и стреля, но топката кацна от горната страна на напречната греда. В края на полувремето удар на Гуарин бе спасен от Фридел, а в ответната атака Адебайор пропусна за Тотнъм.

След почивката Интер бързо стигна до втори гол, след като в 52-ата минута Камбиасо намери Паласио, който с прецизен изстрел вкара за 2:0. Този гол окрили още повече домакините и в 75-ата минута те изравниха общия резултат от двата мача, след като Антонио Касано стреля от пряк свободен удар и топката се отби в крака на Уилям Галас, за влети в мрежата зад Фридел за 3:0. В последната минута от добавеното време на редовните 90 минути Камбиасо стреля на половин метър от вратата на Фридъл. Така се стигна до продължения.

В първото продължение Тотнъм тръгна по-активно в атака и стигна до попадение. В 96-ата минута словенският страж на домакините Самир Ханданович не успя да отрази добре удар на Муса Дембеле и Емануел Адебайор направи добавка за 3:1, след като спечели единоборство със Санети.

„Нерадзурите” не се предадоха, въпреки че в този момент вече им бяха нужни цели два гола, за да елиминират съперника. Те обаче се върнаха в мача, след като в 110-ата минута Касано центрира и Рикардо Алварес вкара с глава за 4:1, изравнявайки общия резултат до 4:4. Играчите на Андреа Страмачони обаче се нуждаеха от още едно попадение. То можеше да падне в последната 120-а минута, но резервата Адреа Ранокиа пропусна и с това приключи всичко в този мач.

Жребият за 1/4-финалите на Лига Европа е утре от 13:40 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(общ резултат 4:4, в първия мач 0:3)
1:0 Антонио Касано (20), 2:0 Родриго Паласио (52), 3:0 Уилям Галас (75-авт.), 3:1 Емануел Адебайор (96), 4:1 Рикардо Алварес (110)

Милано, “Джузепе Меаца”
Съдия: Иван Бебек (Хърватия)
Жълти картони: Жуан (Интер); Фридел, Уолкър, Ливърмор, Адебайор и Холтби (Тотнъм)

Интер: 1.Ханданович, 4.Санети, 26.Киву, 42.Жонатан (107-23.Ранокия), 40.Жуан, 19.Камбиасо, 21.Гаргано, 14.Гуарин (71 - 11.Алварес), 29.Ковачич (79 - 24.Бенаси), 8.Паласио, 99.Касано

Тотнъм: 24.Фридел, 13.Галас, 5.Вертонген, 16.Наутън (104 - 33.Гаулкър), 28.Уолкър, 19.Дембеле, 8.Паркър, 29.Ливърмор (70 - 7.Ленън), 22.Сигурдсон, 10.Адебайор, 18.Дефоу (56 - 14.Холтби)