ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) победи Хебър (Пазарджик) с 3:2 у дома в среща от 26-ия кръг на Efbet лига и сложи край на серия от седем мача без успех, записвайки първи три точки от началото на годината в официален мач.

Врачани започнаха по-мотивирано мача и след неточен изстрел на Мартин Смоленски, успяха да открият резултата в 16-ата минута след гол с глава на Клери Сербер (1:0). Минути по-късно Ласана Н’Диайе можеше да удвои, но не намери целта.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В края на полувремето Хебър натисна и имаше няколко добри възможности, като най-близо до гола няма Атанас Кабов и Ангел Бастунов.

Минути след почивката Георги Каракашев можеше да изравни, но вратарят на Ботев (Враца) Федерико Бариос изби.

В следващата атака Ласана Н’Диайе бе съборен в наказателното поле на Хебър и реферът Васимир Ел Хатиб отсъди дузпа. Браян Переа застана зад топката и се разписа за 2:0.

Хебър върна интригата в 69-ата минута след гол с глава на Стефан Цонков (2:1).

В продължението на срещата Браян Переа се разписа 3:1 за врачани с попадение от дузпа. Три минути по-късно Красиан Колев оформи крайното 3:2 от фаул.

Хебър остава на 12-о място с 27 точки, докато Ботев (Враца) е на 15-а позиция със 17

БОТЕВ (ВР) - ХЕБЪР 3:2
1:0 Клери Сербер (16'), 2:0 Браян Переа (52' дузпа), 2:1 Стефан Цонков (69'), 3:1 Браян Переа (90+2' дузпа), 3:2 Красиан Колев (90+5')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Шанс за Ботев (Враца)! Мартин Смоленски овладя топката в половината на гостите и шутира от дистанция, но твърде неточно.
16'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Отнета топка пред наказателното поле на Хебър беше центрирана към Клери Сербер, а той с плонж и удар с глава я вкара във вратата на гостите.
19' Нова възможност за домакините! Илкер Будинов изведе отлично Ласана Н’Диайе, но изстрелът му премина покрай вратата.
39' Атанас Кабов шутира от дистанция към далечния ъгъл, но извън целта.
43' Шанс за Хебър! Ангел Бастунов нахлу по лявото крило, сени посоката и стреля, но над вратата.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Каква възможност за Хебър! Георги Каракашев стреля силно към вратата на Ботев, но Бариос плонжира и изби.
49'  ДУЗПА за Ботев (Враца)! Ласана Н’Диайе беше спрян непозволено при опит да догони топката в наказателното поле на съперника.
52'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Браян Переа се разписва от бялата точка.
57' Йоан Нзи получи топката в наказателното поле и стреля в обратния ъгъл, но Бариос се справи.
69'  ГООООЛ за Хебър! Стефан Цонков изпревари прекия си пазач при корнер и с глава намали изоставането на тима си в резултата.
90+1'  ДУЗПА за Ботев (Враца)! Даниел Генов бе препънат в наказателното поле на Хебър и получи дузпа.
90+2'  ГОООООЛ за Ботев (Враца)! Браян Переа се разписва от бялата точка!
90+5'  ГОООООЛ за Хебър! Красиан Колев се разписа от фаул.
90+6' Край на мача!

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 34. Федерико Бариос – 27. Меси Биатумусока , 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков – 7. Илкер Будинов (46'  14. Марко Мажуга), 18. Диого Барбоса (87'  77. Стефан Велев), 8. Клери Сербер   (81'  21. Бубакар Траоре), 24. Мартин Смоленски (87'  37. Марио Киконда), 10. Спас Георгиев – 11. Ласана Н'диайе (60'  9. Даниел Генов), 19. Браян Переа
Резерви: 76. Красимир Костов, 5. Петко Ганев, 88. Иван Нешков, 15. Мирослав Маринов
Треньор: Христо Янев

Хебър ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев – 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков  , 24. Лазар Марин  – 13. Архан Исуф (65'  5. Мартин Михайлов), 99. Георги Каракашев (60' 17. Марк-Емилио Папазов), 73. Йоан Нзи, 7. Георги Вълчев  (84' 8. Красиан Колев ) , 11. Атанас Кабов (60' 14. Олексий Збун) – 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев (60' 29. Шейх Диаманка)
Pезерви: 32. Боян Загорски, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски
Tреньор: Любослав Пенев

Съдия: Васимир Ел Хатиб
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР