Хебър изненадващо победи Берое в предпоследен мач от седмия кръг на efbet Лига. Пазарджишкият тим, който беше симовличен домакин в Стара Загора се наложи с 3:1.

Възпитаниците на Веселин Великов започнаха по-активно и още в 9-ата минута получиха право на дузпа. Зад бялата точка застана Атанас Кабов, който не сгреши. В 39-ата капитанът Франко Рамос на Берое, бе изгонен след безумно влизане. В опита си да играе с топката бранителят удари с крак в главата Набил Макни и логично беше изгонен. Нападателят на Хебър пък бе превързан и доигра срещата с бинт на главата.

След почивката паднаха и останалите попадения в двубоя. Първо в 56-ата минута Набил Макани получи много добро извеждащо подаване, остана сам срещу Артур Мота и вкара за 2:0.

Близо 10 минути по-късно Берое успя да върне един гол дело на Леандро Годой, който се разписа от дузпа. 5 минути преди края обаче Олексий Збун оформи и крайния резултат, матирайки противниковия вратар.

В заключителните мигове "заралии" останаха и с девет човека на терена след втори жълт картон ан Леандро Годой.

Така Хебър постигна първа победа от началото на сезона, докато загубата за Берое е трета.

1 - Начало!
9 - Символичните домакини получиха право на дузпа след консултация с ВАР. Защитникът на Берое Скуадроне в опита си да изчисти топката на границата на наказателното поле, изрита отзад Мартин Михайлов, което не бе забелязано от Волен Чинков. След като реферът прегледа ситуацията на монитора, не се поколеба да посочи бялата точка.
11 - ГОЛ! Атанас Кабов реализира от наказателния удар.
38 - Ситуация при “заралии” се влоши още повече, след като капитанът на тима Франко Рамос получи директен червен картон. В опита си да играе с топката бранителят удари с крак в главата Набил Макни и логично беше изгонен. Нападателят на Хебър пък бе превързан и доигра срещата с бинт на главата.
41 - Берое можеше да изравни. Дълъг пас от собствената половина изведе Хуан Пинеда сам срещу Дебърлиев. Офанзивният футболист на гостите можеше да копне топката, но той реши да стреля по земя, което позволи на вратаря на Хебър да избие.
-------------------------------------------
56 - ГОЛ! Набил Макни получи чудесно извеждащо подаване и от близко разстояние матира Артур Мота за 2:0.
61 - Резервата Франциско Сагардия бе изведен зад защитата на Хебър и стреля от движение, но вратарят се разтегна и изби.
65 - ГОЛ! Леандро Годой вкара от дузпа за Берое, намалявайки до 1:2.
85 - ГОЛ! Олексий Збун получи подаване в наказателното поле и не сгреши, вкарвайки топката за трети път във вратата на "заралии".

Стартовите състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 21. Божидар Пенчев, 88. Милен Гамаков, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 77. Октай Хамдиев, 15. Уилям Фонкеу, 11. Душан Вукович, 10. Атанас Кабов, 70. Набил Макни

Резерви: 97. Марсио Да Роса, 19. Георги Стайков, 24. Енцо Ел Фатахи, 9. Калоян Кръстев, 23. Калоян Пехливанов, 8. Кристиан Андонов, 44. Николай Николаев, 7. Олексий Збун, 29. Шейх Диаманка

Старши треньор: Веселин Великов

Берое: 1. Артур Мота, 2. Оиер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломоне, 4. Франко Минго (К), 5. Лучиано Скуадроне, 8. Сегундо Пачаме, 9. Леандро Годой, 10. Джани Политино, 15. Енцо Еспиноса, 17. Хуанка Пинеда, 24. Стефан Гаврилов

Резерви: 96. Рубен Барос, 7. Франциско Сагардия, 14. Викторио Вълков, 16. Станислав Йовков, 18. Стилян Русенов, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо, 23. Кевин Сейхас

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Съдия: Волен Чинков
Стара Загора, ст. "Берое"
Жълти картони: Енцо Еспиноса, Хуан Саломони, Лучиано Скуадроне, Уилям Фонкеу, Леандро Годой