ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Хебър победи Пирин с 2:1 в двубой от 1/4-финалите за Купата на България и за първи път в историята си се класира за полуфинал в турнира.

Жребият за полуфиналните срещи в Sesame Купа на България по футбол ще бъде теглен непосредствено след четвъртия четвъртфинал, между отборите на Лудогорец Разград и ЦСКА 1948 утре.

Срещата започна равностойно, а домакините първи имаха възможност да обстрелват вратата на съперника. Стори го Стефан Цонков в седмата минута, но прати топката над напречната греда. Десет минути след това и Николас Пенев пропусна пред вратата на гостите.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Първата възможност за Пирин дойде след половин час игра, но ударът на Венцислав Бенгюзов не затрудни Петър Дебърлиев. Минути по-късно Пирин пропусна още един шанс. Юго Комано стреля от добра позиция, но вратарят на домакините се справи.

В продължението на първата част Георги Каракашев бе задържан в наказателното поле на съперника, а Георги Вълчев се разписа от бялата точка за 1:0.

Четвърт час след почивката Иван Тасев получи пас от Андрей Йорданов и се разписа за 1:1.

Точно десет минути преди изтичането на редовното време Олексий Збун успя да вкара отблизо, след като получи топката след рикошет. Попадението му обаче не бе признато заради засада.

В продължението на мача и Ангел Бастунов се разписа, но и неговото попадение не бе зачетено заради засада.

Две минути след това Шейх Диаманка бе на правилното място в точното време и отблизо засече отбита топка за крайното 2:1 и за втори пореден мач стана герой за тима на Любо Пенев.

ХЕБЪР - ПИРИН 2:1
1:0 Георги Вълчев (45+2' дузпа), 1:1 Иван Тасев (59'), 2:1 Шейх Диаманка (90+4')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Първи шанс в мача! Стефан Цонков се озова непокрит  в наказателното поле на Пирин, но ударът му премина високо над вратата.
17' Нова възможност за домакините! Николас Пенев можеше да отбележи отблизо, но не уцели топката.
29' Възможност за Пирин! Венцислав Бенгюзов засече топката след пас отдясно и шутира, но право в ръцете на вратаря.
35' Пореден шанс за Пирин! Иван Тасев намери Юго Комано, чийто изстрел беше париран от стража на домакините.
45+1'  ДУЗПА за Хебър! Георги Каракашев падна в наказателното поле, след като бе задържан от Венцислав Бенгюзов. Реферът първоначално замълча, но след ВАР отсъди дузпа.
45+2'  ГООООЛ за Пирин! Георги Вълчев се разписа от бялата точка за 1:0.
45+6' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част!
59'  ГОООООЛ за Пирин! Андрей Йорданов напредна отляво, комбинира с Иван Тасев, който преодоля Дебърлиев за 1:1.
80'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Хебър! Олексий Збун се разписа отблизо, след като стигна до топката от рикошет в наказателното поле на съперника. Попадението обаче не бе признато заради засада.
90+2'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Хебър! Ангел Бастунов се разписа, след като изскочи зад отбраната на съперника, но има сигнал за засада.
90+4'  ГОООООЛ за Хебър! Шейх Диаманка не най-съобразителен в наказателното поле и отблизо се разписа за 2:1.
90+7' Край на мача!

ХебърХЕБЪР 1. Петър Дебърлиев (К) - 24. Лазар Марин, 7. Георги Вълчев , 33. Стефан Цонков, 13. Архан Исуф - 21. Божидар Пенчев (77'  14. Олексий Збун), 99. Георги Каракашев, 75. Йоан Н‘зи (77'  84. Стилиян Тисовски), 10. Ангел Бастунов  (90+6'  3. Богомил Божуркин), 9. Николас Пенев (70' 8. Красиан Колев)  - 17. Марк-Емилио Папазов (70'  5. Шейх Диаманка  )
Резерви: 32. Боян Загорски, 88. Мартин Янков – ,18. Иван Дишков, 23. Сашо Лебанов
Старши треньор: Любослав Пенев

Пирин БлагоевградПИРИН: 12. Максим Ковальов – 7. Асен Дончев, 5. Николай Бодуров (59' 28. Виталийс Ягодинскис), 38. Александър Дюлгеров (К) , 6. Андрей Йорданов  – 4. Аюб Абу (82'  16. Мартин Георгиев), 73. Венцислав Бенгюзов , 83. Христо Попадийн  – 11. Иван Тасев   (59' 18. Арно Лузайадио), 14. Данило Полонский  (59'  20. Брайън Есало), 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 9. Станислав Костов, , 8. Лазар Боянов, 27. Георги Върбанов
Старши треньор: Олександър Бабич

Съдия: Красен Георгиев
Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР