ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Хебър (Пазарджик) победи Локомотив (София) с 1:0 като гост в среща от шестия кръг на efbet Лига и записа трети успех в последните си четири мача.

Първата опасност в двубоя бе на сметката на гостите. В третата минута Георги Вълчев отправи хубав удар, но Любенов се справи. Гостите поведоха в 25-ата минута с първия гол в мъжкия футбол на сина на наставника на Хебър Любослав Пенев - Николас. 18-годишният нападател получи на метри от вратата от Атанас Кабов и се разписа за 1:0.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Първото по-опасно положение през второто полувреме дойде в 51-ата минута. Красимир Милошев стреля от далечно разстояние, но ударът му от далеч не беше точен. Четири минути по-късно Франса също пробва късмета си, но и той не застраши вратата на Игонен.

След час игра Ангел Бастунов проби през центъра и стреля, но и той не беше точен.

В 62-ата минута Георги Иванов отсъди дузпа за Локомотив София. Стефан Ламбезе центрира, а топката уцели ръката на Роберт Мазан. След намесата на ВАР обаче, 11-метровият удар беше отменен, тъй като реферът прецени, че ръката на Мазан беше в естествено положение.

До края на мача не се случи нищо, което да промени крайния резултат и Хебър си тръгна с трите точки.

Успехът изстреля тима на Любо Пенев  на третото място в класирането на две точки от лидерите. Локомотив София остава на 10-а позиция с 6 точки.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ХЕБЪР 1:0
0:1 Николас Пенев (25')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първа голова възможност! Георги Вълчев отправи хубав удар от дистанция, но Любенов се справи.
25'  ГООООЛ за Хебър! Атанас Кабов получи топката отдясно и подаде към Николас Пенев, който от няколко метра не сгреши.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
62' ДУЗПА за Локомотив (София) за игра с ръка на Роберт Мазан.
63'  ОТМЕНЕНА ДУЗПА! Реферът промени решението си след консултация с ВАР!
90+6' Край на мача.

Локомотив СофияЛОКОМОТИВ: 24. Александър Любенов - 4. Диме Димов, 5. Даниел Ками (46  9. Калоян Кръстев), 33. Алан Диас, 93. Стефан Ламбезе, 12. Бруно Франко (77  , 16. Симеон Мечев, 26. Красимир Милошев (К) , 20. Диого Тешейра (73  10. Валентин Николов), 11. Карлос Франса , 45. Димитър Митков (88  77. Ерик Манолков)
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 13. Галин Минков, 14. Михаел Чиликов, 17. Теодор Иванов,
Треньор: Стойчо Стоев

ХебърХЕБЪР: 32. Матвей Игонен – 44. Николай Николаев (78  13. Архан Исуф ) , 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев (К) – 11. Атанас Кабов (86 3. Богомил Божуркин) , 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов (73  84. Стилиян Тисовски), 17. Николас Пенев  (73  21. Марсел Канади), 9. Георги Николов (86  99. Стефан Цонков)
Резерви: 1. Петър Дебърлиев  - 88 - Мартин Янков, , 23. Сашо Лебанов, 24. Лазар Марин
Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Георги Иванов
Стадион: "Локомотив", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР