На днешната дата 7 октомври се играе интересен, любопитен и скандален мач между ЦСКА и Левски. Годината е 1980. Денят е… вторник. Началният час на вечното дерби – 16 часа. С две думи – работен ден, неудобно време и шанс за малко публика.  Да, ама на националния стадион се изсипват 55 000 зрители. Времето е слънчево и прекрасно за игра.

Няколко часа по-късно центърът на София е затворен, тъй като на официално посещение у нас пристига президентът на Индия. Лично първият в социалистическа България Тодор Живков посреща видния гост Налим Санжива Реди. Хиляди хора са пратени на мястото на събитието, за да веят знаменцата на България и Индия.

Посещението на Реди заема видно място в българската преса на другия ден. Даже вестник „Народен Спорт“, спазвайки тогавашните правила, пуска текст и снимка на политическото събитие с големи букви на първата си страница. А голямото футболно дерби е отбелязано само със снимка и с кратък материал на страница 3…

Но дербито си е дерби. На него също има хиляди хора, които обаче не отиват на сила на стадиона. Пълно с емоции, обрати и екшъни. В 32-ата минута Левски ликува след гол на Павел Панов от фаул. През второто полувреме в 60-а минута избухва скандал. „Сините“ искат дузпа за нарушение срещу Руси Гочев. Съдията Никола Дудин обаче отсъжда фаул на границата на наказателното поле. Разправията е поне 3-4 минути.

После само за пет минути ЦСКА прави пълен обрат, вкарвайки на два пъти с глава. Първо се разписва Спас Джевизов, а после и Марио Вълков, който току-що е влязъл в игра.

8 минути преди края неразбирателство между вратаря Георги Велинов и десния бек Иван Зафиров води до подарък към Левски, от който Ангел Станков се възползва – 2:2.

В последната секунда топката лети застрашително към малкото наказателно поле на Левски, където Джевизов е сам и непокрит, а вратата зее, тъй като Стайков не е на мястото си. Дудин обаче изненадващо свири край на мача, докато кълбото е още във въздуха. Решение, което пък вбесява ЦСКА.

Следват остри коментари и престрелки в медиите, нещо, рядко виждано в социалистическата епоха.

7 октомври 1980, „А“ група
ЦСКА - ЛЕВСКИ 2:2
0:1 Павел Панов (32), 1:1 Спас Джевизов (64), 2:1 Марио Вълков (69), 2:2 Ангел Станков (82)
ЦСКА: Георги Велинов, Иван Зафиров, Георги Димитров, Цоньо Василев (81 – Васил Тинчев), Ангел Рангелов, Георги Илиев, Цветан Йончев (68-Марио Вълков), Ружди Керимов, Спас Джевизов, Пламен Марков, Никола Велков.
ЛЕВСКИ: Стефан Стайков, Пламен Николов, Веселин Балевски, Стефан Аладжов, Николай Грънчаров (21-Владимир Николчев), Тодор Барзов, Руси Кочев, Бранимир Кочев, Йордан Йорданов (46-Ангел Станков), Павел Панов, Емил Спасов.